Skip to main content

Põnevat

Pikasilla kandis

Avasta Tõrva valda ja Mulgimaad!

Pikasilla asub Tõrva vallas, kust saab ühtlasi ka alguse ajalooline Mulgimaa. Mulgimaa köidab meeli nii unikaalse looduse kui ka minevikupärandiga.

Võrtsjärve lõunatipus asuv Pikasilla ning sealne puhkeala on hästi ligipääsetav ning strateegiliselt hea asupaigaga veetee ääres (Väike-Emajõe suudmes).

See looduslikult eriline ning kaunis koht ootab Sind!

Muuseum

Mulgi Elamuskeskus

Äsjaavatud Mulgi Elamuskeskus asub Mulgimaal endises Sooglemäe talukompleksis. Keskus on mulgi maamärk ja identiteedi kandja, mis on nii arhitektuuriline vaatamisväärsus, muuseum, sündmuste korraldamise keskus kui Mulgimaa info ja toodete-teenuste müügikeskus. Sealne ekspositsioon ja sündmused avavad ukse mulkide olemusse ja mulgi pärandkultuuri.

Ajalugu

Barclay de Tolly mauseleum

Barclay de Tolly mausoleumi külastamist soovitatakse kultuuri- ja ajaloo huvilistele. Kindralfeldmarssal on Eestiga seotud inimestest üks kuulsamaid ja ilmselt suurim vene väejuht, kelle põrm puhkab Eestis. Šoti juurtega balti aadliperekonnast põlvnev Vene väejuht etendas olulist rolli 1812-1814 a. võitluses Napoleoni vastu. Jõgevestega on Barclay de Tolly seotud 1791. a., mil ta abiellus ja sai Jõgeveste mõisa omanikuks. 1823.a. laskis Barclay de Tolly lesk 1,5 km kaugusele Jõgevestest püstitada oma mehele mausoleumi ja selle keldris asuvad vürsti ja vürstinna sarkofaagid.

Loodus

Soontaga matkarada

Soontaga matkarada asub Kiidjärve-Kooraste puhkealal. Rada kulgeb Lõuna-Eesti tüüpilisel reljeefil kasvavas segametsas, jõudes välja Väikese-Emajõe äärde. Jalgsi läbitav matkarada kulgeb ringikujuliselt. Matkarajal on mitmeid infostende, mis tutvustavad piirkonna loodust. Matkarajale jäävad veekogud, mis pakuvad silmailu, on ületatavad sildadega. Lisaks matkarajale asub puhkealal Soontaga telkimisala koos lõkkeasemetega. Kui satud matkarada külastama hooajal, võid leida teekonnalt metsamarju või seeni.

Loodus

Vooremägi

Vooremäe puhkeala Võrtsjärve lõunakaldal on tuntud sellel asuva II aastatuhande algusest pärineva linnamäe tõttu, millega on seotud ka mitmed muistendid. Tegemist on rahuliku ja suhteliselt kõrvalise paigaga, mida käiakse nautimas just koha looduskauniduse ning hea vaate tõttu linnamäe tipust. Samuti on koht tuntud rikkaliku linnuvaatluspaigana. 2010. aastal rekonstrueeriti Võrtsjärve Sihtasutuse ja Puka valla koostöös sõidutee ning rajati ka korralik randumissild paatidele.

Loomad

Kaasiku talu loomaaed

Veeda toredalt aega Hummulis Kaasiku talu loomaaias ja kohtu erinevate loomadega! Talus elavad herefordi lihaveised, eesti hobused ja shetlandi ponid, kameruni lambad ja kitsed, erinevat tõugu küülikud, koerad, kassid, tšintšiljad, liivahiired, panterkameeleonid, jeemeni kameeleon, kilpkonn, unilased, habeagaamid, leopardgekod, iguaan, kuningpüütonid, silmsisalik, tuhkrud, valgetups-marmosett, konnad, ameerika punaoravad, kõrberebane, roosarind rohupapagoid, aafrika kääbussiil ja genetid.

Ettetellimisel saab sõita hobuste ja ponidega ning teha loomaaias giidituur koos saatjaga.

Arhitektuur

Puuskupltuurid Mulgimaal

Pea igast Mulgimaakandist võid leida kauneid mulgiteemalisi puuskulptuure – Abjast mulgi mehe, Helmest mulgi naise. Paistus tervitab tulijaid istuv mulk, Karksis tantsiv mulgipaar, Pikasillas torupillimängija. Mõisakülas paelub pilku lastepaar ja Tarvastus koguni terve mulgi pere.

Tule ja leia ning pildista nad kõik üles!

Linnaruum

Tõrva linn ja Helme alevik

Mulgimaa kuurortlinnas Tõrvas ja selle külje all asuvas Helme alevikus on vaatamist, avastamist ja elamusi rohkesti- Tõrva kaunis keskväljak, Tõrva Veemõnula, Vabaduse park ja sealsed liivaskulptuurid, Tõrva kino, Tõrva Kirik-Kammersaal, Helme koopad ja ordulinnuse varemed, Helme koduloomuuseum, Helme kiriku varemed ja palju muud.

Allikas: visittorva.ee

Close Menu

About Pikasilla Puhke- ja Koolitus Maja

Pikasilla Koolimaja
Pikasilla,
Tõrva vald,
68715 Valgamaa

T: +372 512 0445
E: info@pikasillapuhkemaja.ee